VERANO DESIGN logo

Zpět na blog

Publikováno: 18. 8. 2022

Kategorie: Novinky

Nábytek „vrstvěte“ 

No dobře, nábytek v Ikee klidně koupit můžete. Další krok je však potřeba provést trošku jinak. Začněte tím, že budete nad volným prostorem přemýšlet ve vrstvách. Nejen skrze nábytek samotný, ale také jeho barvy a další prvky, které chcete do pokoje přidat. Aby se vám vrstvilo snáz, je dobré pochopit pravidlo 60-30-10. To ve zkratce říká, že místnost by měla být z 60 procent tvořena dominantní barvou, z 30 procent sekundární a zbylých 10 procent by měl zaujmout odlišný barevný akcent. Tímto způsobem nenarušíte celkovou estetiku interiéru, a zároveň dodáte prostoru tolik potřebný kontrast.

Nebojte se kombinovat tvary

Toto je problém hlavně obývacích pokojů a kuchyní. Ani komerční prostory se bez tohoto neobjedou. Ostré hrany jsou prostě všude. A je to přirozené. Když však chcete monotónní vzhled trošku rozbít, nebojte se sáhnout i po jiných tvarech. Vsaďte třeba na kulaté židle, pověste na stěnu obrázek oblých tvarů. Ale držte se při tom zásad zmíněných v předchozím odstavci. Když všechny prvky správně navrstvíte, najednou bude celý interiér vypadat o poznání lépe.

Pracujte správně s rozměry

Nízké stropy nemusí být problém. Stačí vědět, jak s nimi pracovat. A tomu přizpůsobit nábytek. Místo vysokých skříní spíše vsadit na komody či poličky. Zkrátka na nábytek, který udělá pokoj vizuálně větší. Iluzi většího pokoje pomohou vyvolat i správně rozmístěná zrcadla nebo vhodně zvolené barvy. Zejména pokud se vám podaří dobře vymalovat a „rozmazat“ tak hrany prostoru.

Je toho moc? Pomůžu vám!

Pokud ale chcete pochopit, jak na design interiéru, budete muset tvrdě studovat a pak sbírat zkušenosti. Jestliže na něco takového nemáte čas, ráda vám pomohu. Kontaktujte mě a já váš sen a vaše představy přetvořím v interiér s osobitou tváří.